barvinok_1936 (barvinok_1936) wrote,
barvinok_1936
barvinok_1936

Червневі жнива. Музейні

  Не секрет, що кількість відвідувачів музеїв пульсує в залежності від сезону. Є жваві дні, а є "мертві" сезони, коли кількість відвідувань прагне до нуля.  Червень співпадає із закінченням навчального року, пришкільними таборами відпочинку та іншими приємними явищами, які піднімають температуру відвідувань.
  Цього року першими встигли на жнива учителі й учні Великокомишуваської школи. З цього - невеликий фоторепортаж.


  Комишуваха замовила "розширену опцію" - екскурсію і містом, і музеєм. За традицією, екскурсія почалася коло пам`ятника засновнику Барвінкового легендарному отаману Івану Барвінку. Школярі дізналися не лише про козака Барвінка, а про історичний центр міста й історію встановлення самого пам`ятника.


  Потім автобус підвіз малечу до підніжжя Чумацької гори - пуповини міста. Нині тут височить скульптура Матері-батьківщини над Меморіалом Слави, до якого ведуть 114 сходинок. В братській могилі тут поховані кілька тисяч воїнів, що захищали країну в Другій світовій війні. На плитах викарбувані прізвища лише трьохсот з них. Імена більшості бійців невідомі. Тут же знаходиться прах генерала З.Ю.Кутліна - командира 270 стрілецької дивізії, який загинув 27 травня 1942 року.
  Діти помилувалися чудовим видом на місто, який відкривається з гори, сфотографувалися на пам`ять.


   Наступна зупинка коло Успенського храму - пам`ятника архітектури другої половини 19 століття. Учні дізналися про долю храмів Барвінківщини, а заодно й про історію індустріалізації слободи. Адже неподалік церкви - залізична станція, а в кінці 19 - на початку 20 століття діяли найбільші підприємства - завод "Луч" та дев`ять парових млинів. Далі під катом:


Ознайомилися з інтер`єром храму та мали бесіду з настоятелем отцем Миколаєм. А потім сфотографувалися з ним на пам`ять.

А потім учні поїхали до музею. В краєзнавчому відділенні на них чекав мій колега Володимир Вікторович, а у картинній галереї колежанка Марина Григорівна.

Жнива тривають...Tags: шкільні екскурсії
Subscribe

  • Post a new comment

    Error

    Anonymous comments are disabled in this journal

    default userpic
  • 1 comment