barvinok_1936 (barvinok_1936) wrote,
barvinok_1936
barvinok_1936

Підсумки травня. 57 армія і 2 кавкорпус

    Далі на захід фланг наступаючих на Харків і Красноград армій прикривала 57 армія в районі Лозової. 2 кавкорпус базувався в районі Мечебилового в резерві. Доля усіх частин, що входили до їх складу, склалася трагічно.
57 армія (командуючий К.П.Подлас).
150 стрілецька дивізія (командир Д.Г.Єгоров). Вела важкі оборонні бої, потрапила в оточення, повністю загинула. У червні 1942 розформована.
317 сд. (Яковлєв Д.П.). Загинула повністю, у кінці травня розформована.
99 сд. З оточення вийшло 1067 бійців і командирів - приблизно десята частина особового складу. Була переформована, брала участь у Сталінградській битві.
351 сд. (Гурський М.У.). Наказом НКО №00134 від 30.06.1942 розформована як така, що загинула.
14 сд. (Шепетов І.М.). Загинула.
Танкових частин армія не мала. Таким чином, 57 армія загинула майже повністю.
І два слова про 2 кавалерійський корпус (Ковальов Г.А.), що знаходився у резерві і вступив у бій фактично з початком розгрому. До нього входили 38-а, 64-а і 70-а кавдивізії. Корпус був повністю знищений і розформований.
  У книзі Кулініча "Кипящие слезы матерей" описується епізод атаки кінноти на німецькі танки в районі Дмитрівки - Петрівського. З шаблями наголо кіннотники кинулися в атаку і загинули всі. З певністю можна сказати, що це були бійці 2 кавалерійського корпусу. Можливо, серед них була 70 кавдивізія на чолі з командиром Миколою Моісейовичем Юрчиком, який загинув 27 травня і похований біля тепер вже закритої школи в селі Дмитрівка Барвінківського району.


   На фото: німецькі танкісти оглядають полонених. Травень 1942

Трагічний фінал. Розбиті Т34/76
Tags: 57 армія 2 кавкорпус М.М.Юрчик
Subscribe

 • Червневі жнива. Музейні

  Не секрет, що кількість відвідувачів музеїв пульсує в залежності від сезону. Є жваві дні, а є "мертві" сезони, коли кількість відвідувань…

 • Підсумки травня. 6 армія і танкові корпуси

  6 армія і за кількісним, і за якісним складом була найпотужнішою з усіх, що діяли в боях травня 1942 під Харковом. Вона діяла на головному…

 • Підсумки травня. КМГ Л.В.Бобкіна

  Кінно-механізована армійська група під командуванням Л.В.Бобкіна наступала вістрям на Красноград з метою розриву сполучення нацистських окупантів…

 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic
 • 0 comments